Kontakt
0
0,00

Porady

Braffiting

Brafitting z angielskiego to po prostu dopasowanie stanika (bra – stanik, biustonosz, to fit – dopasowanie). Jest to pojęcie, które przyniosło prawdziwą rewolucję w bieliźniarstwie. Badania brytyjskich naukowców pokazały, że niemalże 80% kobiet na świecie nosi źle dobrany biustonosz. Niewłaściwie dobrany biustonosz źle wpływa na kształt biustu, a badania potwierdzają, że może nawet zwiększyć ryzyko zachorowania na nowotwór piersi. 

Z naszych obserwacji wynika, że niestety jest to prawda. Najczęściej popełniane błędy to zbyt luźny obwód biustonosza, często połączony ze zbyt małą miseczką. Kobiety często przywiązują się do ustalonego rozmiaru i nie uwzględniają tego, że piersi zmieniają się w ciągu życia. Na zmiany te mają wpływ ciąża, karmienie, wahania wagi, menopauza. Warto więc co jakiś czas sprawdzić, czy nasz biustonosz zapewnia optymalny komfort. Ponadto najnowsze publikacje, oparte na badaniach zespołu badawczego pod przewodnictwem ekspertki od biomechaniki piersi Joanny Scurr z Portsmouth University w Wielkiej Brytanii wskazują, że mięśnie klatki piersiowej nie podtrzymują piersi (jedynymi strukturami podtrzymującymi piersi są skóra i tkanka łączna). Noszenie dobrze dopasowanego rozmiarowo biustonosza, czyli posiadającego ścisły obwód z odpowiednio dużą miseczką powoduje zjawisko zwane migracją tzn. przemieszczenie tkanki tłuszczowej z okolic pach z powrotem do piersi i w efekcie poprawę kształtu i jędrności biustu.

Ponadto brafitting to nie tylko ubieranie piersi zdrowych i w dobrej kondycji, ale również skuteczny sposób ich korekty, gdy są nadmiernie rozciągnięte i zniekształcone. Taki biust „po przejściach” potrzebuje leczenia poprzez „zamykanie” piersi w stanikach o pełnych miseczkach. W wyniku używania dobrze dopasowanego stanika następuje regeneracja włókien kolagenowych i skóry, co owocuje poprawą kształtu piersi i przywróceniem jego jędrności. W niektórych przypadkach, gdy biust jest bardzo duży, znacznie zdeformowany lub kobieta jest w ciąży lub karmi, zalecane jest nawet spanie w miękkim staniku bez fiszbin, który pilnuje jędrność piersi i pozwala odwrócić zaistniałe deformacje.